Website Neden Gereklidir?

Günümüzde kurumlar arası veri iletişimi amacıyla kullanılan Elektronik Veri Değişimi (EDI) sistemleri yerini web tabanlı uygulamalara bırakıyor. Bu yolla verinin kümesel transferi yerine çevrim içi paylaşımı yöntemi benimseniyor. Veri transferi sırasındaki uzun beklemeler kayboluyor. Web sitesi kurulum aşamasında, ileride doğacak ihtiyaçlara göre planlanacak olur ise sitenin veri iletişimi olarak çalıştırılması da mümkün olabilmektedir. Web siteniz bir bakıma sizin vizyonunuz olacaktır. Sitenizi ziyaret edenler firmanız ya da ürünleriniz/hizmetleriniz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olacaklardır. Kurumsal kimliğinizi tamamlamış firmanız ile web siteniz bir bütün olup, daha büyük bir anlam taşıyacaktır. Bu nedenle henüz gelişim aşamasında olan internet ortamında bir web alanına (domain / alan adı) sahip olmak, gelecekten bir yer tutmak anlamına gelmektedir.

Tahmini Teslimat Süresi


Web Tasarım ile ilgili bazı ürünlerin tahmini teslimat süreleri aşağıda yer almaktadır.
Yoğunluk ve detaylara bağlı olarak zaman aşımı yaşanabilmektedir.

 • Kurumsal Bluesite 7-14 Gün
 • Kurumsal Greensite 7-14 Gün
 • Kurumsal Redsite 14-21 Gün
 • E-Spor Sitesi 7-14 Gün
 • Forum Sitesi 7-14 Gün
 • MMORPG Panel 7-14 Gün
 • Yabancı Dil Eklentisi 3-7 Gün

Sıkça Sorulan Sorular


 • Domain ve Hosting nedir?

  Domain, bir web sitesine erişmek için IP adresi yazmak yerine daha akılda kalıcı bir isim yazmanıza imkan tanır. (örneğin; jazkalive.com)

  Hosting ise, web site dosyalarının barınması ve çalışması için konfigüre edilmiş olan sunuculardır.

 • Kurumsal website nedir?

  Kurumsal web siteleri, işletmenizin kimliği yansıtan, güncel teknolojileri kullanan ve profesyonel olarak tasarlanmış internet siteleridir.

 • Responsive(Mobil uyumlu) website nedir?

  Web literatüründe, farklı ekranlara göre otomatik olarak şekillenen web sitelerini ifade etmektedir. Web sitenizin cep telefonu, tablet ya da bilgisayar ekranlarının boyutuna göre şekil alıp, yeni bir görünüm kazanmasına imkan tanır.

 • Web siteniz Nasıl Google'da üst sıralarda çıkar?

  Web sitenizin google'da üst sıralarda çıkarmanın iki yolu vardır. Birincisi google adwords yani ücretli reklamlardır. ikincisi ise SEO çalışması doğal yollardan Google'ın sitenizi sevmesidir. Seo konusunda bir çok firma profesyonel destek vermektedir. SEO'nun bir çok önemli kriterleri bulunmaktadır.

 • SEO Nedir?

  SEO, Search Engine Optimization'un kısaltmasıdır. Anlamı en basit ifadesiyle, web sitenizin içeriğinin ve kodununun arama motorunun anlayabileceği şekilde optimize edilmesidir.

 • Web sitesinde kaç adet web sayfası olabilir ?

  Web siteniz içerikleri doğrultusunda tanıtımını yapacağınız ürünleriniz için, herhangi bir sayfa sınırı yoktur ve dilediğiniz kadar sayfa girişine izin vermektedir.

 • Forum sitesi yaptırmak istiyorum, neler gerekiyor?

  Forum sitesi kurulumunu yapmak ve yayınlayabilmek için ihtiyacınız olan bir adet Domain/Alanadı ve Web Hosting olacaktır. Eğer elinizde yoksa, biz sizin için bunları temin ediyoruz.

 • Türk ticaret kanunu şirketlere web sitesi yaptırma zorunluluğu nedir?

  Yeni TÜRK TİCARET KANUNU ile şirketlere web sitesi zorunluluğu 14 ŞUBAT 2011 tarihli ve 27846 sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni TÜRK TİCARET KANUNU' na göre her şirket bir web sitesi yaptırmak zorundadır.

  Yeni Türk Ticaret Kanununa göre olması gereken web sitesinin özellikleri nedir?

  Yeni Türk Ticaret Kanununda detaylı olarak bahsedilen web sitesi zorunluluğu şirketlerin ortaklarına ve diğer kurumlara karşı şeffaf olmasını amaçlıyor. Zorunlu web sitesi şirketin tüm resmi bilgilerinin yayınlanması gereken bir web sitesi olacaktır. Bu nedenle şu özellikler ön plana çıkıyor:

  - Web sitesi zorunluluğu tüm sermaye şirketleri için geçerlidir.

  - Zorunlu kanuni Web sitesi kolayca güncellenebilir olmalıdır.

  - Yeni Türk ticaret kanununda web sitesinde yayınlanmalı denen tüm bilgiler, raporlar (Toplantı duyuruları, kararları, bilançolar gibi) zorunlu web sayfası içinde bulunmalıdır.

  - Web sitesi zorunluluğu bilgiye ulaşılması için konuldu. Bu amaçla web sitesi yayını kesintisiz olmalı. Bu sebeple hizmet alınan firma ile bu konuda bir destek anlaşması yapılması hatta bu yükümlülükleri hizmet sağlayan firma ile paylaşılması zorunlu web sitesinin sürekli yayında olması için gerekli.

  - Web sitesi ortakların uzaktan (il dışı ya da ülke dışından ) toplantılara katılması ve oy vermesi gibi esaslar üzerine kurulu olmalı. Yani görüntülü konuşma ve elektronik imzaya dayalı sistemlerin zorunlu web sitesi içinde olması gerekiyor.

  - Web sitesi kanundaki değişiklikleri de öngörecek, değişiklik yapılmaya uygun olmalı.

  - Web sitesini sadece kanuni zorunluluk olarak kullanılmayacağı da düşünülmeli. Maliyet açısından web sitesi hem kanuni şartları hem de genel web sitesi oluşturma amaçlarını kapsamalı.

  İlgili kanunun resmi gazetede görüntülemek için lütfen tıklayınız...

www.PoyrazBilisim.com.tr
www.Pvp-Kenti.com
www.Oyunfor.com
www.vinz-Gaming.com
www.MGame.com
www.GGEZ.tv
www.PoyrazBilisim.com.tr
www.Pvp-Kenti.com
www.Oyunfor.com
www.vinz-Gaming.com
www.MGame.com
www.GGEZ.tv

Domain Sorgula